Biskota me miellë kokosi
Biskota me miellë kokosi

Biskota me miellë kokosi

Kuzhint.com

Përbërësit:

250 gr miell kokosi,

200 gr sheqer,

25 gr miellë dhe 3 kokrra vezë.

Përgatitja:

Rrihi vezët bashkë më sheqerin, shtoji të dy miellrat dhe përzieji me telin rrahës.

Me duar formo disa vezë të vogla dhe vendosi me kujdes menjëherë mbi pllakën e furrës.

Piqi për 15 minuta ne temperaturë 180 gradë, duke kontrolluar që të ngelen në ngjyrë si të verdhë.

Lëri të ftohen dhe shërbeji të ftohta.


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  miell  kokosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kekë me krem çokolade
Embelsir e shpejt me biskota dhe krem karamel
Muffinsa me mascarpone