Biskota me kokos
Biskota me kokos

Biskota me kokos

Kuzhint.com

Përbërësit: 400 g miell 150 gr kokos 2 vezë të tëra 250 gr margarinë 150 gr sheqer pluhur 1 pluhur pjekje Përgatitja: E pergaditim brumin me 400 g miell, 150 g kokosit, 2 vezë të tëra, 250 gr gjalpë, 150 g sheqer pluhur dhe1 pluhur pjekje(peciv). Merrni tepsin qe duhet te jet me kesi forma te keksave ose nese nuk i keni ateher mund ti vendosni ne letra qe jane opostafat per keto forma, apo edhe mundeni me pirun tia beni kto forma dhe i vendosni keksat ne to por jo afer njera tjetres sepse ato do të fryen dhe mund te ngjiten e ta humbin formen e deshiruar. pastaj piqem në temperatur180 gradëqe të mbeten ne kete ngjyre te qeltqe ne deshirojm. Mbasi te jene pjekur i leme qe te ftohen dhe pastaj i dekoroni me sheqer pluhur. Si keshill nese deshironi qe keksat ti ruani me gjate ateher duhet qe ti vendosni ne nje ene metalike me kapak apo ne ndonje kuti te letres te mbuluara me kapak ku do te shini se do te qendrojn me te buta e me te shkrifta.

Perkthimi ngs>>. tortekolaci. com


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Jahni me qepe dhe mishe nga tegatuajm
Kek me kakao
Si ti pergaditim lakrat turshi