Biskota me kanell dhe kakao
Biskota me kanell dhe kakao

Biskota me kanell dhe kakao

Kuzhint.com

Përbërësit për rreth 50 cop.

250 g miellë, 200 g gjalpë, 150 g sheqer, 15 g kakao, 1 e verdhë veze, 50 g çokollatë e errët, 1, 5 lugë çaji kanellë, 1 majë luges me kripë, kakao ose sheqer pluhur për spërkatje.

Pergaditja:

Ne nje ene te thelle shkrijm gjalpen dhe ne te hedhim sheqerin 1 te verdh te vezes pasi ti kemi perzir shtojme perbersit e tjere me rend si miellin, kakaon, kanellen dhe pa krip masen e gatuajm mire deri sa te formesohet pastaj me dore marrim sa forma e nje topi te vogel dhe en mes fusim nga nje cope te vogel nga cokolada dhe e mbyllim topthat duke vepruar njelloj me te gjitha dhe i rendisim ne nje tepsi te lyer me gjalpe dhe i fusim ne furre per 30 min ne tem 180 grad.

Ne fund sperkaten me kakao ose sheqer pluhur.

Ju befte mire...


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  kanell  kakao  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Role me mish pule dhe omlet
Bruschetta me domate dhe ullinje
Ëmbelsirë  me form shalqiri