Biskota  me forma per femijë   nga Liridona Bajrami Syla
Biskota me forma per femijë nga Liridona Bajrami Syla

Biskota me forma per femijë nga Liridona Bajrami Syla

Kuzhint.com

Perbersit:

  • 70 g sheqer
  • 1 prise krip
  • 280g mielle
  • 50g arra te blume
  • 50g lejthia te blume
  • 210gr buter.

Gatimi;

Nga perbersit e me siperm e formojm nje brum pastaj dhe me nje tollojs i shtrim ne nje pet dhe pastaj bejm biskotat me forma si ne foto ose si te deshironi ju.

Pasi te kemi perfundu me prerjen e biskotave i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne temperatur 180 grad;

Pasi te pjeken i lem me u ftoh pastaj i lyer nemes me gjeme , qokollade etj duke i bashkuar dy nga dy sipas formave qe jan ose edhe i leme ashtu siqe ja ;Ju befshin mire nese i gatuani!


Fjalet kyqe : brumera  biskota  forma  femije  liridona  bajrami  syla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e kohes  së vjetër
Pogaqe
Shpageta me karkaleca dhe speca djegës