Biskota me forma nga Bardha Hoxha
Biskota me forma nga Bardha Hoxha

Biskota me forma nga Bardha Hoxha

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 veze 1 gote te ujit sheqer, 1 me mjalte, 1 me vajmielle sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

Nga perbersit e me siperm e formojm nje brum pastaj kete e ndajm ne dy pjes dhe me nje tollojs i shtrim ne nje pet dhe pastaj bejm biskotat me forma si ne foto ose si te deshironi ju.

Pasi te kemi perfundu me prerjen e biskotave i renditim ne tepsi te shtruar me leter dhe i pjekim ne temperatur 180 grad;

Pasi te pjeken i lem me u ftoh pastaj i lyer nr mes me gjem, qokollad etj duke i bashkuar dy nga dy sipas formave qe jan


Fjalet kyqe : brumera  biskota  forma  bardha  hoxha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me nisheste
Rritini thonjtë me limon, vaj dhe hudhër
Petulla