Biskota me copza çokollate
Biskota me copza çokollate

Biskota me copza çokollate

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vezë, 1 pako sheqer vanilje, 125 gr gjalpë, 1 pecive (pluhur për pjekje), 1 gotë e gjysmë e ujit sheqer pluhur, 100 gram çokollatë e grimcuar, Miell derisa të bëhet një brum i butë

Pregaditja e recetës :

Të gjithë përbërësit i bëjm bashk përveç çokollatës.

Kur masa fillon të mtrashet shtojmë çokollatën e grimcuar dhe bëjm një brumë të butë.

Pastaj fillojmë i bëjm toptha ose formën e bëni sipas dëshirës, i vendosim në tepsi të lyer me vaj dhe i pjekim në temperatur 180 grad Celsius për 15-20 minuta.

Biskota me çokollatë te bera nga Misibe Ramadani


Fjalet kyqe : brumera  biskota  qokollate  bera  misibe  ramadani  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kofsha pule  te kaverdisura (ferguar)
Ravioli me spinaq
Torte me çokolate,jogurt,ajke dhe kokos