Biskota me cokolad kokrra
Biskota me cokolad kokrra

Biskota me cokolad kokrra

Kuzhint.com

Perbersit:

1 filxhan sheqer pluhur

1 filxhan vaj

2 lugë kakao

2. 5 gota miell

1 pako pluhur pjekje,

1 pako vanilje

3 lugë gjelles çokollatë me kokrra ose kakao

1 filxhan kokosit

Per lyerje;

Një paketë çokollatë e errët

përgatitje: Ne nje ene te thelle rrahim vezett me sheqerin dhe vajin deri sa te perzihet masa mire pastaj shtojme miellin kakaon, pluhurin per pjekje, vanilen, cokoladen me kokrra dhe kokosin.

Kete perberje e ngjeshim deri sa te perzihen perbersit dhe me dore te lyer me vaj bejme toptha dhe i rendisim ne nje tepsi te lyer me gjalpe dhe i pjekim ne tem 130 grad per 30 min.

Pasi te piqen biskotat hedhim cokolad te shkrir siper dhe kokos per dekorim sherbehen te vokta me caj ose kafe ju befte imre,


Fjalet kyqe : brumera  biskota  cokolad  kokrra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte shtepije  nga Flamur Gashi
Embelsira  me pudinge  nga Lulja La
Ëmbelsirë kremoze me rende