Biskota me bajame (recet indiane)
Biskota me bajame (recet indiane)

Biskota me bajame (recet indiane)

Kuzhint.com

Recet indiane

Ju nevojiten:

1 Gote miellë,

3/4 Gotes sheqer pluhur,

Gjysem gote buter,

1 Luge qaji pluhur Cardamom është lloje ereze që perdoret ne indi,

Bajame te coptuara per dekorim.

Pergaditja:

Perzim miellin, sheqer pluhurin, buterin dhe pluhurin cardamom me mikser.

Pastaj ngjeshim me duar per 5 minuta.

Mandej bejme toptha nga brumi i qesim bajame mbi dhe i vendosim ne tepsi per tu pjekur ne temperatur 180 Grad per 15-18 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  bajame  recet  indiane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Maskë për largimin e shenjave të akneve
Lengu i qepes nje recet per nje shtatzani te shpejt
Petulla te mbushura me djath dhe sallam