Biskota kokosi  (recetë vegjetariane )
Biskota kokosi (recetë vegjetariane )

Biskota kokosi (recetë vegjetariane )

Kuzhint.com

Përbërësit:

  • 150 gram miell ;
  • 75 gram miell kokosit;
  • 50 ml vaj sojë;
  • 1 lugë çaji sode buke;
  • 40 ml qumësht sojë;
  • 60 gram sheqer kafe.

Përgaditja:

Në një tas qesim miell dhe pastaj millin e kokosit, shtojm sheqer dhe soden e bukes, pastaj ngadalë shtojm qumështin e sojës dhe fillojm përzierjen derisa brumi te është kompakt dhe homogjene Në vend të kësaj të shtoni edhe një grimë e qumësht soje.

Tani fillojmqe nga brumi te krijojm topa me duar dhe ti vendosim ato një nga një në një tabaka per pjekje duke i rreshtuanmbi letër pjekje.

Për te pasur më shumë shije ata spërkateni sipër me miell tjetër kokosit.

Piqem në 180 gradë kështu për të paktën pesëmbëdhjetë minuta, pastaj i lem të ftohen pak minuta.

Nga ;http://www. ricercadiricette. it/


Fjalet kyqe : brumera  biskota  kokosi  recete  vegjetariane  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Trileçe me ajke dhe kokos
-Torte me limon -
Pogaqe me djathë dhe spinaqë