Biskota gatuar nga Egzontina Ismaili
Biskota gatuar nga Egzontina Ismaili

Biskota gatuar nga Egzontina Ismaili

Kuzhint.com

BISKOTAT : Nji margarine e shkrine, 2 ve i tunde me nji gote te ujit sheqere pastaj i bone bashke margarinin e shkrire me vet e tundura me sheqere.

Mjellin e perzine me nji pecive (adektiv per brume ) mjelle hudheni deri sa masa te mos kapet per duare.

Brumin e tollone dhe ua jep format.

Pjeken ne temperature 180grade per 20 minuta.

Kur te ftohet i rrotullojme ne sheqer pluhure.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  gatuar  egzontina  ismaili  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortë me sherbet nga qumeshti
Tave me kofsh pule dhe oriz bere nga Era Rexhepi
Brusketa me pomodorini