Bateritë mund të vrasin fëmijën tuaj brenda disa orëve
Bateritë mund të vrasin fëmijën tuaj brenda disa orëve

Bateritë mund të vrasin fëmijën tuaj brenda disa orëve

Kuzhint.com

Fëmijët e vegjël gëzojnë shumë kur luajnë me lodrat me bateri, të cilat këndojnë, ndezin dritat, etj.

Por prindërit e të vegjëlve e dinë shumë mirë, që të luash me këto lloj lodrash, shpesh është e rrezikshme.

Sheena Briones-Villanueva, një nënë e një djali 19-muajsh, provoi të testonte diçka për hir të sigurisë së fëmijës së saj.

Ajo futi një bateri të vogël, nga ato që zakonisht përdoren për orat, bere 51mishi ishte bërë i zi në vetëm dy orë pas vendosjes së baterisë.

Ekperimenti i kësaj nëne tregon se çfarë mund të ndodhë rreth brenda trupi të fëmijës tuaj, në rast se bateria gëlltitet padashje.

Në fillim të janarit një vajzë e vogël 2- vjeçarja,

Brianna Florer, vdiq në Oklahoma të SHBA-ve, pasi gëlltiti një bateri të tillë, që kishtë rënë nga lodra e saj.

Ajo u dërgua në spital pasi lëkura e saj ishte bërë blu dhe ajo kishte filluar të pështynte gjak.

Ajo u operua brenda dy orëve, por helmi i batërisë tashmë ishte shpërndarë në trupin e saj.


Fjalet kyqe : keshilla  baterite  mund  vrasin  femijen  tuaj  brenda  disa  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Karrotë dhe mjaltë kundër akneve
Pse është i mirë lëngu i boronicës së kuqe
Manchmelov