Bajander e përkryer vetem për 6 minuta
Bajander e përkryer vetem për 6 minuta

Bajander e përkryer vetem për 6 minuta

Kuzhint.com

Shija e gjalpit të kikirikut shumicën e njerëzve i bën të papërmbajtshëm ndaj saj, është një përbërës i shkëlqyer për një shumëllojshmëri të ëmbëlsirave dhe kjo recetë është njëra nga verzionet e shpejta dhe të shijshme, ku si përbërës kryesor është gjalpi i kikirikut. Nevoitet: 1 gotë gjalpë i shkrirë, 2 gota biskota të bluara, 2 gota sheqer, 1 gotë dhe 4 lugë gjalpë kikiriku, 1 � pjesë të çokollatës. Përgatitja: Në një enë përzieni gjalpin e shkrirë, biskotat e bluara, sheqerin dhe gjalpin e kikirikut derisa të gjithë përbërësit të kombinohen mirë. Shkrini çokollatën në ujë të valuar apo në mikrovalë dhe me mbetjen e gjalpit të kikirikut, përzieni dhe hidhni në masën e mëparshme të përgatiturdhe lëreni për rreth një orë në frigorifer. Preni ëmbëlsirën në copa apo katrorë të vegjëldhe esherbeni. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  bajander  perkryer  vetem  minuta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pa ilaqe kunder alergjis se syve
Urreni të mbani dietë? Fajin e kanë qelizat nervore!
Recel me portokall