Aroma te thjeshta dhe freskuse
Aroma te thjeshta dhe freskuse

Aroma te thjeshta dhe freskuse

Kuzhint.com

Freskuesi juaj i ajrit, i bërë tërësisht në kushte shtëpiakeeshte shume i thjeshtë, fusni në ujë të gjithë përbërësit me aromë të mirë, bimët, pemët, mëlmesa dhe ato do ta lëshojnë erën e vet përmes avullimit.

Përkufizojuni tek përbërësit të cilët mundeni lehtë t’i blini dhe nuk janë shumë të shtrenjta. Të gjitha që ju duhen janë: Frutat Ju rekomandojmë citronn, sepse e ka erën më intensive, zgjate më shumë dhe i jep ambientit ndjenjën e freskisë. Bimët përsëri mund të përdorni çfarë të doni, por aromën më të mirë e kanë ruzmarina dhe temjani. Gjithashtu, nga bimët tjera mund të përdorni : degë pishe, ekstrakt vanilje, bajame, pastaj mëlmesa, si: anis, cimet, dhe karafil Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë.

Të gjithë përbërësit të cilët i keni zgjedhur, lagini me ujë dhe lërini në shporet të zihen, më pas uleni pak zjarrin dhe ngadalë përziejini, hidheni më pas në një enë dhe kjo është e tëra.


Fjalet kyqe : keshilla  aroma  thjeshta  freskuse  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gjoks pule me speca te ndryshem
Ebelsire  me pudinge
Brioche (pogaqe)me ajke