Ëmbelsirë me qumësht nga Lulja La
Ëmbelsirë me qumësht nga Lulja La

Ëmbelsirë me qumësht nga Lulja La

Kuzhint.com

Pergaditja ;ne nje ene te thelle i bashkojm te gjithe kto perbers si ;4 veze, 12 luge sheqere. 12 luge vaj. 12 luge qumeshte. 12 luge mielle, 2 luge kakao, dhe 1 peciv si ne foton e pare pastaj masen e fituar e qesim ne nje tepsi dhe e pjekim ne 180 grad

Sherbeti; perziejm 12 luge sheqer me 500ml qumeshte te ftoht derisa te tretet sheqeri dhe pasi te pjeket keku dhe te ftohet vetem pak ia qesim siper dhe e lem me pushu edhe pak pastaj ia qesim edhe qokolladen e shkrir ne avulle dhe ne fund e dekorojm me copza te vogla çokollade.

Ja keshtu duket torta e prere qe e ka pergaditur Lulja La;


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  qumesht  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Keshille per anemi me arra jeshile dhe mjalte nga Florije Krasniqi
Këshille : flisni ngadalë, bëni pyetje dhe të gjithë do të dëgjoj
Kekë të vogla me çokolad