Ëmbelsirë  lazanje me çokolladë
Ëmbelsirë lazanje me çokolladë

Ëmbelsirë lazanje me çokolladë

Kuzhint.com

Gatimi dhe renditja e shtresave per kete ëmbelsire ;

Shtresa e pare:Marrim keksa dhe i bashkojm me 6 lug margarin, dhe i vendosim ne fund te tepsis pastaj.

Shtresa e dyte:230 ml mascarpone I perziejm me 2 luge sheqersi dhe 350 ml krem Hoplla i rrahim me mikser dhe pastaj i perziejm me gjizen mascarpone ku 1/3 e vendosim siper keksave ne tepsi.

Shtresa e tret:2 pudinga cokollade i zijm se bashku me 300 ml qumsht ftoft me 30gr sheqer pastaj e lem qe te ftohet pak dhe ia qesim siper kremit te bardhe,

Shtresa e katert:masen e ndar nga kremi mibardhe i qesim tani ne funde siper pudingut e rrafshojmmire dhe e dekorojm me 100 gr cokollad ne copate vogla si ne foto.


Fjalet kyqe : torte  lazanje  qokollade  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

SI TE LARGOJME NJOLLAT E ZEZA NE FYTYRE
 PILAF ME ZARZAVATE
Krofne nga furra