Çorapet me uthulle sherojne ftohje
Çorapet me uthulle sherojne ftohje

Çorapet me uthulle sherojne ftohje

Kuzhint.com

Çorapet me uthull përdorni për ftohjePër të pasur një shërim sa më të shpejtë nga ftohja dhe gripi është e rëndësishme veshja e çorapeve, të zhytura në uthull.

Mjafton të keni një enë të mbushur me gjysmë uji të vakët, ku do të shtoni dy lugë të mëdha me uthull.

Merrni një palë çorape të trasha nga leshi dhe zhytini në këtë përzierje.

Vëni një peshqir në divan apo krevat, ku më pas do të vendosni këmbët, në mënyrë që të mos e bëni pis materialin.

Qëndroni me këto çorape, derisa ato të thahen, pasi uthulla ndikon në qarkullimin e gjakut, që shmangë ftohjen.

Kjo gjithashtu e shtytë edhe sistemin e imunitetit, teksa nxitë prodhimin e lëngjeve të humbura, transmeton albeu. com


Fjalet kyqe : keshilla  qorapet  uthull  sheeojne  ftohje  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Makarona ne furre
Disa këshilla për pastrimin e preparateve shtëpiake
Sos per hamburgera