Çokollatë me dredhëza
Çokollatë me dredhëza

Çokollatë me dredhëza

Kuzhint.com

Desert i shpejtë që shijon shumë në ditët me diell.

Merrni çokollaten tuja te preferuar dhe shkrijeni, mbushni kubet (që shërbejn për akull, ose edhe enë të tjera nëse preferoni) pergjysmë, pastaj dredhëzat e pastruara i zhytni në secilin kub të mbushur me çokollatë.

Pastaj e gjitha qe duhet të bëni është të fusni kubet në ngrirës për një orë (derisa të forcohet masa)

Nevoiten pra vetëm dredhëza dhe çokollatë, në sasinë qe ju dëshironi.

Ju beft mirë nëse ju e pergatiteni


Fjalet kyqe : embelsira  qokollate  dredheza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me copza çokollate
Oriz me pulë në tavë
Krahe pule te pjekura ne furre nga Luljeta Morina