6 ushqime për të dizintoksikuar organizmin tënd
6 ushqime për të dizintoksikuar organizmin tënd

6 ushqime për të dizintoksikuar organizmin tënd

Kuzhint.com

Nëse e ke mbyllur dimrin me disa kile të tepërta dhe e ndjen se e ke ekzagjeruar, ndoshta trupi yt ka nevojë për një dietë dizintoksikuese.

Metoda më e thjeshtë është që të eliminosh nga plani yt ushqimor alkolin, sheqernat dhe karbohidratet e rafinuara.

Ky lloj regjimi ushqyes me doza të ulëta kalorike ama mund të jetë më efikas nëse integrohet me përbërës, vetitë e të cilëve i mundësojnë trupit tënd që të eliminojë toksinat dhe dhjamërat e tepërta.

Ushqimet e përshtatshme që duhen konsumuar për një detox korrekt sezonal janë perimet me fletë të gjelbërta, lakrat, argjinara, fruta e freskët dhe mielli pa maja.


Fjalet kyqe : keshilla  ushqime  dizintoksikuar  organizmin  tend  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsir me qershi
Quiche lorraine’, byrek tradicional francez
Torte me karamel